2022-10-27-_gezech_piotrowski_-wydareznia.jpg

Koncert promujący nową płytę " The best of Grzech Piotrowski"

30.10 | 18.00

Zapraszamy na koncert promujący nową płytę wyjątkowego saksofonisty jazzowego Grzecha Piotrowskiego „The Best Of” Grzech Piotrowski
Grzech o sobie:
Jakoś, nie ilość jest dla mnie od zawsze wartością najwyższą. Zarówno w życiu jak i w pracy.
Dbałość o szczegóły bywa uciążliwa dla otoczenia, tym bardziej dziś, w czasach gdy kreację zamienia się na masowe kopiowanie. W tej masowości nie ma miejsca na jakość, wszystko ma być szybciej, na wczoraj i po jak najniższych kosztach. Przeciwległy biegun to setki godzin drogocennego czasu włożone w szczegóły, często ważne tylko dla twórcy. W przypadku muzyki to zagadnienie bez końca. Jak kreować brzmienie? Która jego faza jest odpowiednia? Kto ma zagrać? Na jakich instrumentach, jakiej marki, jakich używa strun, naciągów, stroików, ustników, jakie wzmacniacze,czy lampa czy tranzystor, jaki prąd, czy nagranie AAA, AAD, ADD czy DDD ? I tak dalej. Ktoś zapyta „ale po co, kto usłyszy te szczegóły”?

Odpowiedź jest prosta, robimy to dla siebie, bo wiemy że można lepiej oraz dla Was, ludzi oczekujących jakości. To tak jak z przyjaźnią czy miłością. Obie nie mają żadnej wartości jeżeli nie są na 100%.
„The Best of GP” to krążek do którego dojrzewam wiele lat. Trzeba było kilkunastu albumów, projektów i współprac aby uzbierał się audiofilski album łączący jakość nagrania z jakością kompozycji. Za jakość moich nagrań od lat dba Ryszard Szmit, mentor i przyjaciel. Kompozycje wybrałem wspólnie z Bartkiem i Adamem z DNA Audio / Ministerstwo Dźwięku. Dziękuję Wam za współtworzenie tego albumu."
Zapraszamy 30.10 godz.18.00, bilety dostępne w Galerii.