2022-08-20-Koncert_Duet_Echo_Serca-wydarzenia.jpg

Koncert Duet Echo Serca " Od euforii do melancholii"

20-08-2022 | 19:00

W ramach cyklu "Sztuka i medycyna" zaprezentuje się olsztyński duet "Echo serca" czyli: Piotr Maksimiuk (gitara, wokal, harmonijka ustna) oraz Anna Śleszyńska-Górny (skrzypce elektryczne).

Wykonują wyłącznie autorski repertuar z pogranicza rocka, folku, bluesa a także poezji i nie-poezji śpiewanej przechodzącej niekiedy niepostrzeżenie w umiarkowaną psychodelię uzyskiwaną bez użycia farmaceutyków. Na koncercie zagrają program zatytułowany "Od euforii do melancholii", składający się z utworów znanych z płyty Piotrka "Szczepionka na zło" (przearanżowanych na ten kameralny skład osobowy) oraz kilku zupełnie premierowych piosenek.


Piotr Maksimiuk - autor muzyki i tekstów, grający na gitarach a oprócz tego czasami również na innych instrumentach; wokalista i basista olsztyńskiego zespołu The Doctors; anestezjolog. W pandemicznym 2020 roku wydał swoją pierwszą solową płytę pt "Szczepionka na zło", z której piosenki można już było usłyszeć na kilku koncertach w wykonaniu grupy P.Maksimiuk Quintet (oprócz Piotrka i Ani w składzie również Krzysztof Błaszkiewicz, Leszek Ostrowski i Piotr Cygański). Aktualnie w trakcie kompletowania materiału muzycznego na swój drugi autorski album.


Anna Śleszyńska-Górny - absolwentka PSM II st.w Olsztynie, grająca na skrzypcach i skrzypcach elektrycznych a także na perkusjonaliach; radiolog. Znana z wielu muzycznych projektów, m.in. ze współpracy z olsztyńskim chórem Medici Pro Musica, Polską Orkiestrą Lekarzy oraz grupą The Doctors. Współtworzyła zespół "Młodość" który obecnie (po zmianach personalnych) nosi nazwę "Vibracje".
Zapraszamy serdecznie20 sierpnia o godz.19.00, bilety 35zł dostępne w galerii.