Paulski / Białowolski Quartet

2020 01 11 d0browolski wydarzenia

Sobota, 11 stycznia 2020-19:00

Serdecznie zapraszamy na noworoczne spotkanie z jazzem! Podczas koncertu zespół wykona materiał ze swojej płyty "Pick Yourself Up"

Paulski/Białowolski Quartet

Zespół powstał z zamiłowania do muzyki ery bebopu oraz z potrzeby rozwijania wspólnej pasji, jaką jest nieczęsto spotykana w dzisiejszych czasach chęć bezpośredniego nawiązywania do korzeni. Liderzy zespołu poznali się w szkole na „Bednarskiej” w Warszawie, ale pomysł stworzenia wspólnego zespołu zrodził się podczas międzynarodowych warsztatów jazzowych prowadzonych przez legendarnego pianistę i edukatora Barry’ego Harrisa w Rzymie (marzec 2017), w których obaj uczestniczyli.

Główną inspiracją dla zespołu jest tradycja muzyki bebopu oraz utwory pochodzące z filmów i musicali amerykańskich lat 30tych i 40tych. W repertuarze znajdują się mało już dziś znane standardy jazzowe dawniej wykonywane przez m.in: Nat King Cole’a, Ellę Fitzgerald, George’a Shearinga, Buda Powella czy Barry’ego Harrisa. Na tym gruncie Paulski i Białowolski tworzą również własne kompozycje przeznaczone na kwartet. W skład kwartetu
wchodzą doświadczeni, wielokrotnie nagradzani muzycy koncertujący w Polsce i za granicą.
Zespół zagrał koncert otwierający 37 festiwal Jazz Na Kresach 2019 w Zamościu.

skład zespołu:
Jakub Paulski – gitara
Tomasz Białowolski – fortepian
Wojciech Szwugier - bas
Piotr Skrzyński – perkusja

Wideoklip promujący płytę "Pick Yourself Up" :
https://www.youtube.com/watch?v=jlajYNs8trI

Fanpage zespołu:
https://www.facebook.com/paulskibialowolski/

Start 19:00, bilet 30 zł dostępne w Galerii Usługa Jazz Bar Olsztyn
tel.89 5190959 lub 509611181