Didrik Jacobsen

2019 07 didrick wydarzenia

7 czerwiec 2019 / 18.00

7 czerwca o godz.18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Didrika Jacobsena pt." Rok w Olsztynie".
Didrik Jacobsen, urodzony w Oslo. Didrik pracował w reklamie oraz tworząc scenariusze do filmów. Obecnie mieszka w Olsztynie jako pełnoetatowy artysta. Jego obrazy można było oglądać w galeriach w Norwegii i Danii. 

W Polsce jest to druga wystawa.

Prace Didrika są zazwyczaj połączeniem między rysunkiem a malunkiem. Swoisty konflikt pomiędzy tymi dwiema technikami prowokuje jeszcze większy suspens artystyczny. W czasie pracy operuje głównie strumieniem podświadomości, pozwalając pomysłom i wizjom swobodnie przelewać się przez umysł i obserwując rezultaty. Obrazy mogą zawierać formy zupełnie abstrakcyjne, figury naturalistyczne, ale także słowa i zdania. Mieszają się na płótnie lub papierze, wyrażając nieokiełznaną energię, która spotęgowała się podczas procesu ich tworzenia.

Tym razem pozwolił swoim impulsom przejąć kontrolę, nie zważając na konwenanse artystyczne i społeczne oddając pełną władzę swoim dłoniom.Didrik stara się za wszelką cenę uniknąć autocenzury. Niedawno odkrył nowy sposób na wyrażanie swojej sztuki poprzez użycie ultrafioletu. Teraz będziecie mogli doświadczyć rezultatów jego procesu twórczego.
Wystawę można oglądać od 7.06.19r do 4.07.19r
codziennie od 10.00 do 22.00
Zapraszamy!