Koncert Artur Dutkiewicz Trio

2019 05 30 dutkiewicz wydarzenia

31 maj 2019 / 20.00

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO "TRAVELLER"
Artur Dutkiewicz – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

ARTUR DUTKIEWICZ - pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „ambasadorem jazzu” (Jazz Forum 12/2012). Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych; wystąpił w ponad 60 krajach na całym świecie od USA, Amerykę Południową przez Europę, Afrykę po Chiny, Australię i Nową Zelandię.

Ukończył z wyróżnieniem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r. z transmisją w Radio France.
W latach 90-tych często przebywał we Francji występując tam z uznanymi muzykami francuskimi: Pierrem Michelot i Alainem Brunet a także z legendarnym polskim saksofonistą Tomaszem Szukalskim.
Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in przez 25 lat z Tomaszem Szukalskim (w Kwartecie i duecie), ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem.
W 2011 roku Artur Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival gdzie zaaranżował i zagrał, w gronie pianistów z całego świata, utwór na 30 fortepianów. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata.
Artur Dutkiewicz występuje SOLO oraz prowadzi własny zespół ARTUR DUTKIEWICZ TRIO, uznawane przez krytyków muzycznych za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem.
Ostatnie albumy pianisty: „Mazurki”, „Prana” oraz „Traveller” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.