newsletter

Bądź na bieżąco dzięki biuletynowi Galerii! Wystarczy tylko Twój adres e-mail. Dowiedz się
o wszystkich nowościach, koncertach, wystawach i wernisażach, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Otrzymuj najświeższe informacje z Galerii Usługa.

Wieczór z gitarą i lampką wina

przedwojniw

16 marca 2019 / 19.00

Zapraszamy Państwa na nastrojowy wieczór z gitarą i lampką wina. Usłyszymy przedwojenne szlagiery w opracowaniu i wykonaniu gitarzysty Krzysztofa Czaplejewicza, okraszone słowem a czasem i głosem Marty Andrzejczyk.
Krzysztof Czaplejewicz gitarzysta, współpracujący z wieloma formacjami muzycznymi w kraju i zagranicą. Jako nieśpiewający instrumentalista posiada ogromną słabość do piosenki, zwłaszcza tej przedwojennej aczkolwiek kuszą Go w ostatnim czasie szlagiery, czy jak kto woli, przeboje powojenne. Stąd żałuje, że nie urodził się w Mekce polskiej piosenki - Opolu.
Marta Andrzejczyk pieśniarka, która ma wielką słabość do gitarzystów, zwłaszcza tych grających szlagiery przedwojenne. Polską piosenkę wyssała z mlekiem matki a teraz zjada na niej zęby. Niezapomniane zostają w Jej wykonaniu piosenki legendarnej Wiery Gran. Niestety dzisiejszego wieczoru usłyszą Państwo w Jej wykonaniu utwory Petersburskiego, Tura, Warsa, Oldlena czy Wodnickiej i Korepta.