newsletter

Bądź na bieżąco dzięki biuletynowi Galerii! Wystarczy tylko Twój adres e-mail. Dowiedz się
o wszystkich nowościach, koncertach, wystawach i wernisażach, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Otrzymuj najświeższe informacje z Galerii Usługa.

Dorota Skrzeczyńska

2019 02 25 bizuteria

1 marca o godz.19.00

Zapraszamy serdecznie na wieczór autorski i pokaz biżuterii artystycznej Doroty Skrzeczyńskiej - 1 marca o godz.19.00

Nazywam się Dorota Skrzeczyńska i pod marką NISHA - DS tworzę srebrną biżuterię artystyczną.

Powstałe tu prace to wynik ogromnej pasji, wieloletniego doświadczenia i nieustannego doskonalenia warsztatu. Inspiracją sa dlamnie zwykłe i niezwykłe zdarzenia i zderzenia z naturą, materią, magicznym urokiem kamieni i wdzięcznym tworzywem, jakim jest srebro. Usiłuję wydobyć z tego zamętu to oczywiste piękno, jakie każdy z nas w sobie nosi, uchwycić ulotny sens, zatrzymać chwilę, nadać jej imię, kształt aż powstanie coś, co można zobaczyć i dotknąć, co będzie cieszyć i zostanie na dłużej.
Ręcznie robiona biżuteria wymaga pewnych specjalnych umiejętności i specjalistycznej wiedzy - to technika. Niewiele mniej potrzeba tu przestrzennej wyobraźni, zmysłu równowagi, wyczucia proporcji i twórczego spojrzenia na całokształt. Wszystko po to, by ta biżuteria oddała to, co od autora dostała: indywidualność i siłę wyrazu, aby potrafiła przemówić jego głosem, a w efekcie swoim własnym.
Swoją biżuterię wykonuję stosując różne techniki, począwszy od tych uznanych przez jubilerów po własne eksperymentalne próby.
Wykonanie każdej z tych rzeczy wymaga wyjatkowej cierpliwości, uważnego spojrzenia, czułego dotyku rąk, które zadbają o każdy szczegół a często i bardzo osobistych emocji misternie wplatanych w te prace. Srebro i kamienie - te bardziej i te mniej szlachetne - oczekują tego wyjątkowego podejścia, tak aby zyskały na tym połączeniu, a nie odwrotnie.
Tak powstaje moja srebrna biżuteria - często prosta, chropawa, surowa - która łączy w sobie świeżość zastanych w naturze form z drobnym śladem ludzkiej ręki, po prostu siła i delikatność...

Dorota Skrzeczyńska