2020 03 17 wydarzenia korona

Wszystkie imprezy odwołane!!!
o nowych terminach poinformujemy w najbliższym czasie!
Pozdrawiamy!i zapraszamy do Galerii na pyszne ciasta i napoje.

2020 04 14 harytatywnie wydarzenia

14 marca 19:00

Zespół Oldiss tworzy grupa przyjaciół mających za sobą wiele lat różnorodnych muzycznych doświadczeń, choć nie parających się muzyką zawodowo. Obecny projekt zaczął się od próby zinterpretowania, w sposób nietypowy i nieoczywisty, znanych coverów z różnych gatunków muzycznych – od muzyki klubowej, przez rock po standardy jazzowe. Z czasem pojawiły się również własne numery, które obecnie dominują w repertuarze grupy. Są one zakorzenione w muzyce rockowej, niemniej można w nich odnaleźć elementy innych stylistyk, jak np. jazzu, hip-hopu, muzyki etnicznej, a nawet współczesnej muzyki klasycznej. Oldiss gra muzykę elektryczno-elektroniczną w składzie:
- ANKA – wokal,
- Anna Śleszyńska-Górny – skrzypce elektryczne,
- Łukasz Złakowski – instrumenty klawiszowe,
- Piotr Górny – gitara basowa.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zwierzolubów, koncert połączony z licytacją rękodzieła artystycznego na bezdomne zwierzęta, cegiełka od 15zł dostępna u nas w Galerii.
Otwórzcie Państwo serca, Razem możemy Więcej!
można przynieść dobrą karmę lub koce, może wrzucić grosik? a na pewno dobrze się bawić czyli przyjemne dla duszy łączymy z pożytecznym - pomocy nigdy za wiele!
Polecamy!!!

2020 03 08 ONE wydarzenia

8 marca | 19:00

Po raz pierwszy mamy przyjemność zaprezentować olsztyńskiej publiczności jazzowy quintet złożony tylko z Pań!i to wszystko 8 marca z okazji Dnia Kobietek!O.N.E. Quintet ten to pięć młodych kobiet podbijających polską scenę
jazzową, awangardową i pop. Zespół wykonuje autorski program złożony z
kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. To prawdziwa
mieszanka wybuchowa współczesnego jazzu, free i muzyki etno, podana
jednocześnie w sposób świeży i nowatorski.

Kontynuuj czytanie

2020 03 07 czasolowiu wydarzenia

6 marca | 19:00

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie premierowe.
reżyseria i scenariusz – Basia Święcicka
Nasz spektakl to emocjonujące spotkanie kobiet, które po wielu latach mają potrzebę uporządkowania swojej przeszłości. Córka ofiary zamachu (Marta Andrzejczyk) oraz krewne terrorystki - siostra (Izabela Mańkowska-Salik) i matka (Aga Reimus-Knezevic) walczą ze stygmatyzacją społeczną, medialną i psychiczną.
Może zbliżenie się do siebie ludzi pokrzywdzonych, pełnych goryczy i chęci zemsty jest możliwe poprzez dialog? Rozmowa - nawet w listach - po wielu latach od tragedii, może być inspiracją do podejmowania prób kontaktu z tymi, których nie rozumiemy, nie akceptujemy, czy z tymi, których się boimy.

Teatr non fiction
Produkcja: Stowarzyszenie Scena Babel
Spektakl został zrealizowany przy współudziale finansowym Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej
.…CZAS DZIAŁA NA NASZĄ KORZYŚĆ…
Bilety dostępne w Galerii Usługa Scena U - 35zł

 

2020 02 28 necropolitan wydarzenia

28 luty 2020 / 19:00

Gdańsk Necropolitan Orchestra
z goscinnym niebytem Tomasza Kopra

W poszerzonym składzie, zespół zagra muzykę improwizowaną na styku trzech dziwnych dusz. Jednak jej założenia i wartości pozostaną pierwotne. Koncert będzie pretekstem do poszukiwania kolejnych mroków duszy, tym razem obecność trzeciej znacznie poszerzy obszar poszukiwań. Założenia są następujące:

Kontynuuj czytanie

21 luty / 19:00

2020 02 21 tribute wydarzenia

Zapraszamy serdecznie na klimatyczny koncert z utworami z repertuaru Amy Winehouse w nowej jazzowej odsłonie z dużą dozą improwizacji

Usłyszeć będzie można zarówno najbardziej znane "Valerie" czy "Back to Black" ale również inne enigmatyczne utwory Amy w jeszcze bardziej jazzowych i nieoczywistach odsłonach

Tego wieczoru zagrają dla Państwa artyści pochodzący z Olsztyna i jego okolic, którzy ukończyli Akademie Muzyczne na Wydzialach Jazz i muzyka Estradowa w Gdańsku, Wrocławiu i Bydgoszczy.
Postanowili się spotkać, wspólnie pomuzykować a przy tym promować muzykę jazzową również w swoim mieście.

Wieczór ten otwiera cykl koncertów "Tribute to..." na które juz serdecznie Państwa zapraszamy

WYKONAWCY:
Patrycja Kunert - vocal
Tymoteusz Ławrukajtis - piano
Adam Starowicz - bass
Gabriel Antoniak - drums

Kontynuuj czytanie

2020 02 16 tamtam wydarzenia

16 luty 2020 / 19:00

TAM TAM Project powraca do Galerii Usługa!

Zapraszamy jeszcze mocniej na to niecodzienne połączenie dźwięku, słowa i obrazu !

Piotr Jackson Wolski znany jest jako wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który wypracował swój niepowtarzalny język muzyczny. Współpracował między innymi z TOMASZEM STAŃKO, STANISŁAWEM SOYKĄ, MAANAM, HABAKUKIEM, WILKI, YOUNG POWER, LADY PANK, IMMANUEL..

TAM TAM Project daje Mu możliwość do eksperymentowania w materii dźwięku i obrazu. Zadziwi wszystkich mieszanką różnorodnych stylów muzycznych (od muzyki afrykańskiej, arabskiej po romską ) w nowoczesnej i zaskakującej oprawie muzycznej (fusion, rock, house, electronic).
Dodatkowo, wizualizacje obrazów malarza Tomasza Sętowskiego czynią całość nowoczesną formą performance’u.
W nowej odsłonie buntowniczy TAM TAM Project zaprezentuje kilka „mocnych brzmień”🔥🔥🔥

TAM TAM Project tworzą:

PIOTR JACKSON WOLSKI – instrumenty perkusyjne, producent, kompozytor, autor tekstów, głos 🙂.
DAMIAN CIEŚLAK – gitara elektryczna
MATEUSZ KAROŃ - perkusja
ANDRZEJ MICHALAK - gitara basowa

WSTĘP WOLNY ;)
GODZINA 19:00

2020 02 07 zalewska wydarzenia

7 luty / 19:00

Let’s get it on… - piosenki o miłości z repertuaru najseksowniejszych wokalistów wszechczasów.
Cóż, być może to kobiety uchodzą za romantyczne i spragnione miłości, ale nikt tak jak faceci na scenie, nie potrafi łkać do mikrofonu i szeptać seksownych obietnic spragnionej publice. W trakcie koncertu „Let’s get it on…”, z pełnym zaangażowaniem, swingiem i lekkim przymrużeniem oka, Ida Zalewska zaśpiewa utwory do tej pory wykonywane przez „prawdziwych samców”. Pozostali członkowie jazzowego składu, na czele z Kubą Płużkiem na fortepianie, dorzucą do ognia, jak potrafią najlepiej, a potrafią naprawdę dobrze… Znakomite utwory, autorskie aranżacje i jazzowy drive, sprawią, że będzie gorąco i wzruszająco, dlatego warto na koncert zaopatrzyć się w paczkę chusteczek do ocierania łez z oczu i potu z czoła. Let’s get it on!

Ida Zalewska - śpiew
Kuba Płużek - fortepian
Kamila Drabek - kontrabas
Maksymilian Olszewski - perkusja

Kontynuuj czytanie