2021-12-08-inka-wydarzenia.jpg

05-12-2021 | 18.00

Serdecznie zapraszamy na koncert Dominiki Giernatowskiej, która występuje pod pseudonimem Inka. Ma 24 lata i pochodzi z Olsztyna. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, w 2020 r. uzyskała dyplom aktora scen muzycznych. Obecnie studiuje język francuski na Uniwersytecie Gdańskim. Pisze teksty i komponuje autorskie utwory. Na początku tego roku na serwisach streamingowych wypuściła swoją pierwszą płytę "Świecę w ciemności”, a latem płyta została wydana w formie fizycznej. Projekt ten został zrealizowany w całości w TNUS Studio w Olsztynie. Na koncercie zaprezentują, wraz z gitarzystą Marcinem Olińskim, utwory z pierwszej płyty w nieco innych aranżacjach niż na albumie i zagrają kilka nowych utworów, z nadchodzącej drugiej płyty.
Bilety 30zł dostępne w Galerii, ilośćmiejsc ograniczona.
Zapraszamy!

2021-12-04-paulski-wydarzenia.jpg

04-12 godz. 19.00

Zapraszamy na koncert jazzowy Jakub Paulski Trio promujący premierę płyty
"Preludium". Zespół w składzie:
Jakub Paulski gitary, kompozycje ,
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Bartosz Szablowski – perkusja
Zapraszamy na wieczór pełen żywiołowej gry, różnorodnych utworów oraz solidnej porcji improwizacji.
Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.

Kontynuuj czytanie

2021-11-licytacja-finisaz.jpg

26-11 godz. 19.00

Zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa Jolanty Niedzieli-Chudzik
Jolanta o Sobie: Studia na wydziale sztuk plastycznych UWM Olsztyn, ukończyłam dyplomem z grafiki .w 2000 r.
Moja świadoma, indywidualna przygoda ze sztuką zaczęła się trochę później...Przez kolejne kilkanaście lat, wraz z partnerem prowadziłam trochę nomadyczny tryb życia, mieszkaliśmy w wielu krajach, Niemczech, Holandii, Anglii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii. W każdym nowym miejscu tworzyliśmy nowy świat, kolejny dom, Powstawały cykle obrazów, tożsame z miejscem, czasem, kolejną zmianą, tą na zewnątrz i tą wewnątrz mnie. W 2012 r. wróciliśmy do kraju, z dwójką synów zamieszkaliśmy na warmińskiej wsi. To fizyczne zatrzymanie, powrót do tego co znane, zapomniane, trudne, zapuszczenie korzeni, to kolejna podróż, podróż do siebie. Bliskość przyrody miała w tej drodze kluczowe znaczenie,
W Całym moim życiu przeprowadzałam się ponad 20 razy...
Brałam udział w ponad 20stu wystawach, w kraju i za granicą (m.in. Chicago)

Kontynuuj czytanie

2021-11-licytacja-wydarzenia.jpg

W dniu 21.11.20221r rozpoczęliśmy akcję pomocy bezdomnym zwierzakom.
tym razem pomagamy Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt z Bartoszyc i Bartoszyckiemu przytulisku oraz koniom uratowanym z rzeźni. Pod opieką Fundacji jest 150 kotów i 30 psów i ogromne potrzeby.
Akcja potrwa do połowy lutego 2022r i zakończy się wernisażem wystawy z wylicytowanych sesji fotograficznych.
Licytacje przedmiotów przekazanych na ten cel będą się odbywały na naszym fb.
Zamieszczone przedmioty są przekazane przez Artystów na akcję charytatywną z przeznaczeniem na bezdomne zwierzęta –
Fantów na licytację przybywa, zalewa nas ogrom wielkich SERC bardzo dziękujemy Artystom za taki odzew i chęć pomocy.

Kontynuuj czytanie

2021-11-11-27-anrzejki-wydarzenia.jpg

27.11 godz.17.00

Serdecznie zapraszamy na niebanalny wieczór Andrzejkowy połączony z wernisażem wystawy fotografii oraz skandynawsko-celtyckiej runicznej biżuterii .
Wydarzenie poprowadzi autor prac Dariusz Ciszkiewicz. Dariusz Ciszkiewicz vel ‘Hagal’
- artysta plastyk, fotograf, poeta, żeglarz i szkutnik.
Nauczyciel tradycji porządku runicznego.
Autor Runic Druid Hagal Cards.
Znawca i badacz kultury celtyckiej,
życia i obyczajów ludów północy.

Kontynuuj czytanie

2021-11-10-18-19-3dni-wydarzenia.jpg

18.11.2021 | 19.00
Raczkowski/Słowiński DUO

19.11.2021 | 19.00
Patryk Lewi Trio

 

Patryk Lewi Trio - projekt instrumentalny wykonujący głównie kompozycje lidera. Inspiracją artystyczną dla zespołu jest szeroko pojęta muzyka improwizowana z nurtu „modern mainstream”. Stylistyka prezentowanych utworów nawiązuje do nagrań współczesnych artystów jazzowych sceny nowojorskiej i zachodnioeuropejskiej, jak również do muzyki klasycznej i awangardy. Owocem pracy zespołu jest nagrana w lutym 2021 roku płyta LOGOSONUS.

Kontynuuj czytanie

2021-11-10-18-19-wolski-wydarzenia.jpg

21.11.2021 | 17.00

Charytatywnie dla Bezdomniaków, polecamy ten wyjątkowy wieczór, od godz.17.00 rozpoczniemy licytacje rękodzieła artystycznego przekazanego na ten cel przez Artystów.
Wieczór zakończymy koncertem Muzyków o Wielkich sercach, którzy zagrają na rzecz Bezdomnych zwierząt. " Razem możemy więcej"!
Zapraszamy na niespotykane połączenie dźwięków z różnych stron świata z nowoczesnymi klasycznymi stylistykami muzycznymi!
WOLSKI jest autorskim projektem Piotra Jacksona Wolskiego nastawionym na eksperymentowanie i czerpanie z najbardziej odległych gatunków muzyki z całego świata!

Kontynuuj czytanie

2021-11-10-jah-trio-wydarzenia.jpg

10.11.2021 |19.00

Zapraszamy na koncert jazzowy.
JAH Trio to akustyczne trio jazzowe złożone z utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia. Zespół tworzą lider Jan Jarecki - fortepian, Michał Aftyka - kontrabas oraz Marcin Sojka - perkusja. Trio w swojej twórczości stawia na nowoczesne brzmienie ale przy tym nie porzuca jazzowej tradycji. Bardzo ważne dla nich są śpiewność melodii, różnorodność rytmiczna oraz rozbudowana harmonika. Wykorzystują elementy swingu, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Laureaci konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych. Trio występowało na jednej scenie przed artystami, takimi jak: Ewa Uryga & New York Collective, Wojciechem Karolakiem, Markiem Soskinem, Stanisławem Soyką, Johnem Riley i innymi.
W skład zespołu wchodzą muzycy z Warszawy i Trójmiasta. Zespół w grudniu 2019 zarejestrował swój debiutancki album p.t. "Travelers", który ukazał się 28 maja 2021 roku nakładem wydawnictwa Soliton.
Koncert 10 listopada o godz.19.00 Galeria Usługa Jazz Bar, bilety 35zł dostępne w Galerii, ilość miejsc ograniczona!

Więcej artykułów…