2024--08-2-_wernisarz_suchackiej_-_wydarzenia.jpg

02-08-2024 | 19:00

Zapraszamy serdecznie na wieczór z Mirosławą Izabelą Suchecką ( Shine).
Wieczór połączony z rozmową z Artystką. Podczas wieczoru zobaczycie Państwo prace Mirosławy Sucheckiej i nie będąto tylko obrazy, będzie również sztuka użytkowa.
Mirosława Izabela Suchecka ( Shine) "JA KOBIETA SEN(K)SUALNA", Artystka o sobie:
Od lat i każdego nowego dnia wracam do siebie dzięki sztuce, naturze i wiedzy szamańskiej. Zanim poznałam malowanie intuicyjne, które pozwala mi tworzyć w głębokim połączeniu ze sobą i osiągać flow, spełniałam się w innych dziedzinach sztuki. Projektowałam wnętrza, meble i ubrania – zawsze po swojemu, niepokornie, a jednocześnie oddając temu całą swoją duszę.

Kontynuuj czytanie

2024-07-19-_tehe_ancimons_-_wydarzenia.jpg

19-07-2024 | 19:00

Zapraszamy na całkiem niezwykły wieczór z ANCYMONS.
The Ancimons to szóstka odmiennych osobowości, która zdecydowała się na wspólną podróż w odkrywanie świata soulu i jazzu, hip-hopu i world music. Ich wspólna przygoda rozpoczęła się na Festiwalu Ladies Jazz 2023, po którym Urszula Dudziak określiła ich występ jako „Nowy Jork w Polsce”. Charakterystyczna dlatego sekstetu jest masa energii na scenie, obecność aż dwóch wokali oraz otwartość na łączenie w kompozycjach piosenkowych melodii z jazzowymi harmoniami. W skład bandu wchodzą wokaliści Zuza Baum i Jasiek Piwowarczyk, gitarzysta Mateusz Szczypka, pianista Kuba Banaszek, Bartek Matyasik grający na gitarze basowej oraz bębniarz Tymek Huget.

Kontynuuj czytanie

2024-06-28-_leszek_kołakowski_trio_-wydareznia2.jpg

28-06-2024 | 19:00

Zapraszamy serdecznie na koncert z cyklu jazz po polsku.
Tym razem gościć będziemy niezwykłego muzyka jazzowego Leszka Kułakowskiego i Jego Trio.Skład zespołu:
Leszek Kułakowski - Piano
Piotr Kułakowski - Kontrabas
Kacper Skolik - Perkusja
Najnowszy projekt kompozytora i pianisty L. Kułakowskiego (więcej inf. www.leszekkulakowski.com, ( You Tube- Leszek Kulakowski Trio) prezentujący premierowe utwory na jazzowe Ensemble piccolo z udziałem gwiazd polskiego jazzu. Muzyka jest bardzo osobista, szeroka, ekologiczna, pełna sonorystycznych planów dźwiękowych.
Leszek Kułakowski– kompozytor, pianista jazzowy zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, prof. dr hab., założyciel kierunku „Jazz i muzyka estradowa” w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Kontynuuj czytanie

2024-06-26-_czysci_jak_łza-_wydarzenia.jpg

27-06-2024 | 19:00

Zapraszamy na program premierowy Czystych jak łza. Tym razem koncert poświęcony jest pamięci Krzysztofa Wodyńskiego - Przyjaciela z którym grupa na stałe współpracowała. Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski wraz z Wiesławem Machińskim zaprosili do udziału w tym wydarzeniu Gości wyjątkowych - Ewę Cichocką, Martę Andrzejczyk oraz Stefana Brzozowskiego.
Będzie to zapewne niezapomniane przeżycie artystyczne, całkiem nowy program oraz sami wykonawcy zapewniają doskonały spektakl słowno - muzyczny. Bilety 70zł dostępne w galerii. Koncert organizowany przez naszą fundację Usługa dla sztuki, dzięki uczestnictwu w naszych wydarzeniach wspierają Państwo Artystów z naszego regionu oraz młodych, zdolnych muzyków, którzy dopiero rozpoczynają swoją artystyczną drogę.

2024-06-26-_wspanialy_teatr_-wydareznie.jpg

26-06-2024 | 18:00

Serdecznie zapraszamy na sztukę Jerzego Szczudlika.
Będzie to pierwsza z całego cyklu spotkań z teatrem, dzięki współpracy z dramaturgiem Jerzym Szczudlikiem, udało się stworzyć scenę z teatrem nieinstytucjonalnym, bardziej w charakterze teatru kawiarnianego, małych form teatralnych. 26 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do Teatru na Scenie U na światową premierę sztuki Jerzego Szczudlika pt. „Przedarty bilet”. To dramat o życiu w teatrze i teatrze w życiu. O miłości do sceny, trudnej do pogodzenia z codziennością. O zawodzie aktorskim, w którym niełatwo pozostać sobą. O ponadczasowości dramatów i ulotności życia. Sztukę przeczytają aktorzy Teatru Wspaniałego bez Nazwy:
1. Jolanta Kłoczewska
2. Anna Paprota
3. Marek Gardzielewski
4. Michał Kozłowski
Zapraszamy serdecznie!

2024-06-14-_All_Around_Jazz_-_wydarzenia.jpg

14-06-2024 | 19:00

All around jazz 14.06.2024 - koncert jazz tradycyjny w wykonaniu jazzowego kwartetu w składzie: Kamila Drabek, Tomasz Wendt, Bartosz Szablowski i Jakub Paulski.

Kontynuuj czytanie

2024-06-07_michał_ciesielski_solo_piano_-_wydarzenia.jpg

07-06-2024 | 19:00

Michał Ciesielski wystąpi ze swoim solowym projektem "Racing Thoughts" w Galerii Usługa w Olsztynie.
Jak pisze sam artysta: `'Racing Thoughts" to album będący muzycznym, osobistym podsumowaniem mojego pobytu w Chinach w latach 2018-2022. Jest naturalną konsekwencją muzycznych przyjaźni, które tam zawarłem, wpływu poznanych tam wspaniałych barwnych osób na moje życie i na to, jak postrzegam muzykę. Te utwory, stosunkowo luźno powiązane ze sobą są zbiorem muzycznych pomysłów, które uczepiły się mnie niejako "w międzyczasie', podczas pracy nad innymi projektami właśnie z tymi inspirującymi osobami. Uznałem je z czasem za "kartki z kalendarza" trafnie podsumowujące moją muzyczną drogę przez Chiny oraz za miniaturki na tyle zgrabne, mam nadzieję, że warte podzielenia się ze słuchaczami."

Kontynuuj czytanie

2024-05-17-_Marcin_Pater_Trio_-wydareznia_.jpg

17-05-2024 | 19:00

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu jazz po polsku, tym razem na naszej scenie wystąpi Marcin Pater Trio niezwykle utalentowani młodzi muzycy jazzowi.
W skład Trio wchodzą:
Marcin Pater – wibrafon
Mateusz Szewczyk – bas/kontrabas
Adam Wajdzik – perkusja
Koncert odbędzie się17-go maja o godz.19.00

Kontynuuj czytanie