2022-09-10-_piano_i_tabla_wydarzenia.jpg

24-09-2022 |19:00

PIANO / TABLA ETHNOJAZZ SESSION

Artur Dutkiewicz - fortepian
Piotr Malec - tabla
Zapraszamy na koncert wyjątkowego duetu muzycznego. Fortepian jazzowy w połączeniu z egzotyczną tablą daje ciekawe brzmienia.
Fortepian i tabla to unikalne połączenie brzmienia instrumentu wybitnie europejskiego ze starożytnym instrumentem perkusyjnym wykorzystywanym szeroko w klasycznej muzyce indyjskiej. Medytacyjno - transowe dźwięki zabrzmią w oryginalnych orientalnych rytmach, oczyszczając emocje, wznosząc i przybliżając nas do źródła. Usłyszymy utwory z różnych kultur świata oraz współczesne mazurki Artura Dutkiewicza opracowane na dwa instrumenty: fortepian i tablę.

Kontynuuj czytanie

2022-09-18-Grzech-wydarzenia.jpg

18-09-2022 | 18:00

Po przerwie wakacyjnej powraca mistrz saksofonu Grzech Piotrowski, niezwykły improwizator, saksofonista, twórca Festiwalu " Wschód piękna".
Grzech Piotrowski w cyklicznych koncertach w Galerii zaprasza zawsze Gości i każde muzyczne spotkanie z Grzechem to podróż w różne przestrzenie jazzu i improwizacji.
Tym razem będzie to wyjątkowe i niepowtarzalne TRIO - Tamara Behler vocal, Michał Salamon piano i oczywiście gospodarz wieczoru Grzech Piotrowski saksofon.
Grzech Piotrowski tak pisze o sobie:
"Jestem kojarzony głównie z koncertów jazzowych. To nie oznacza, że nie lubię piosenek,tym bardziej, że jednak i na jazzowo się da zaśpiewać...
Tym razem zaprezentuję Państwu w trio moje ulubione polskie piosenki.
Zapraszam - Grzech Piotrowski."
I my zapraszamy, bilety do nabycia w galerii

2022-08-20-Koncert_Duet_Echo_Serca-wydarzenia.jpg

20-08-2022 | 19:00

W ramach cyklu "Sztuka i medycyna" zaprezentuje się olsztyński duet "Echo serca" czyli: Piotr Maksimiuk (gitara, wokal, harmonijka ustna) oraz Anna Śleszyńska-Górny (skrzypce elektryczne).

Wykonują wyłącznie autorski repertuar z pogranicza rocka, folku, bluesa a także poezji i nie-poezji śpiewanej przechodzącej niekiedy niepostrzeżenie w umiarkowaną psychodelię uzyskiwaną bez użycia farmaceutyków. Na koncercie zagrają program zatytułowany "Od euforii do melancholii", składający się z utworów znanych z płyty Piotrka "Szczepionka na zło" (przearanżowanych na ten kameralny skład osobowy) oraz kilku zupełnie premierowych piosenek.


Piotr Maksimiuk - autor muzyki i tekstów, grający na gitarach a oprócz tego czasami również na innych instrumentach; wokalista i basista olsztyńskiego zespołu The Doctors; anestezjolog. W pandemicznym 2020 roku wydał swoją pierwszą solową płytę pt "Szczepionka na zło", z której piosenki można już było usłyszeć na kilku koncertach w wykonaniu grupy P.Maksimiuk Quintet (oprócz Piotrka i Ani w składzie również Krzysztof Błaszkiewicz, Leszek Ostrowski i Piotr Cygański). Aktualnie w trakcie kompletowania materiału muzycznego na swój drugi autorski album.


Anna Śleszyńska-Górny - absolwentka PSM II st.w Olsztynie, grająca na skrzypcach i skrzypcach elektrycznych a także na perkusjonaliach; radiolog. Znana z wielu muzycznych projektów, m.in. ze współpracy z olsztyńskim chórem Medici Pro Musica, Polską Orkiestrą Lekarzy oraz grupą The Doctors. Współtworzyła zespół "Młodość" który obecnie (po zmianach personalnych) nosi nazwę "Vibracje".
Zapraszamy serdecznie20 sierpnia o godz.19.00, bilety 35zł dostępne w galerii.

2022-08-17-_gitary-wydarzenie.jpg

17-08 | 17:30

Serdecznie zapraszamy na koncert na dwie gitary akustyczne, zagrają dla Państwa Anastazy Świeczkowski i Adam Wielechowski.
Koncert odbędzie się 17 sierpnia, w najbliższą środę na zewnątrz od godz. 17.30
Polecamy!

2022-07-29-ceramika-wydażenia.jpg

29-07-2022 | 19.00

Zapraszamy na wieczór z wyjątkowymi Artystami i ich ceramicznym światem.
Swoje pomysły na obiekty ceramiczne czerpią z Warmii, jak mówią piękno, spokój i różnorodność Warmii bardzo pomaga w tworzeniu.
Ania i Wojtek całe życie zajmują się ceramiką, szeroko pojętą, oprócz tworzenia małych użytkowych ceramicznych cudeniek w Ich pracowni powstają obiekty ogromne, które potem zdobią całe ściany budynków.
Wojtek Kmieć przez wiele lat kształcić pokolenia młodych artystów a razem z żoną Anią organizują warsztaty ceramiczne.
Wieczór z ceramiką w Galerii Usługa będzie retrospektywą działań Artystów.
Zapraszamy 29 lipca o godz.19.00

22.07 godz.19.00 koncert Patrycja Kunert z zespołem " Tribute to Amy
Winehouse"
26.07 godz.19.00 finisaż wystawy prac Marii Brauer
28.07 godz.19.00 koncert w ramach festiwalu Wschód piękna - Tamara
Behler " Tribute to Shade"
29.07 godz.19.00 wernisaż wystawy prac ceramicznych Anny i Wojtka Kmieć
4.08 godz.19.00 koncert w ramach łączenia kultur "Mahlukat"
6.08 godz.19.00 koncert premiera Aga Symołon
20.08 godz.19.00 koncert w ramach projektu " Sztuka i medycyna" Echo serca

2022-07-28-_tamara_behler_wydarzenia.jpg

2022-07-28 | 19.00

Zapraszamy na koncert w ramach festiwalu " Wschód piękna". Pierwszy dzień festiwalu to powrót do przepięknych, nastrojowych i jedynych w swym klimacie utworów niezwykłej Shade. Wykona te utwory wspaniała wokalistka odkryta przez Grzecha Piotrowskiego Tamara Behler. Utwory, które dobrze Państwo znają w stylowych aranżacjach Grzecha Piotrowskiego.
Bilety na ten koncert i na pozostałe dni festiwalu dostępne u nas w Galerii, Zapraszamy!

2022-07-22-trubute_wydazenia.jpg

22-07-2022 | 19.00

Zapraszamy na koncert " Tribute to Amy Winehouse". Piosenki w soft jazzowym aranżu wykona Patrycja Kunert z trio jazzowym.
Koncert upamiętniający Amy miał miejsce w Galerii jeszcze przed pandemią i niestety zaplanowane na wiosnę następne koncerty już nie mogły się odbyć. Korzystamy więc z dobrego czasu oraz tego, że data zbiega się z dniem śmierci wokalistki i zapraszamy Państwa na energetyczny, miejscami nastrojowy koncert ze znanymi przebojami Amy a Patrycja Kunert z zespołem wykonuję je w sposób wyjątkowy.
bilety do nabycia u nas w galerii, ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!