2022-04-10--artym-puczel-wydarzenia.jpg

Duety Artystyczne: Justyna Artym i Jarek Puczel

  • Super User

29 KWIETNIA 2022 | 19:00

Serdecznie zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu Duety Artystyczne.Tym razem będziemy gościć duet artystyczny i życiowy - Justynę Artym i Jarka Puczela. W programie: rozmowy o sztuce i życiu, wernisaż wystawy obrazów Jarka i makatek Justyny oraz promocja jej książki „Bajki i mity”.
Na spotkaniu będzie można kupić książkę Artym i katalog prac Puczela.
Wywiad z twórcami dostępny w dodatku do kwietniowej gazetki oraz na naszej stronie:

 

 

Justyna Artym - pisze teksty i wykleja makatki. Owoce obu form ekspresji publikowała w czasopismach i prezentowała podczas akcji artystycznych i wystaw. Współzałożycielka, prowadząca i organizatorka cyklu spotkań literacko-muzycznych Olsztyński Literacki Miesięcznik Mówiony, grupy twórczych kobiet Półkowniczki oraz innych wydarzeń kulturalnych i spotkań autorskich. Gorąca orędownica sztuki, życia i zmiany świata na lepsze.
Jarek Puczel - malarz. Stara się znaleźć stan równowagi pomiędzy zmysłowością przedstawienia a przejrzystością prezentowanych idei. Redukuje i intensyfikuje malarską formę, dążąc do uzyskania intymnej anonimowości, w której odbiorca może odnaleźć swoje własne emocje i myśli.
Obecnie reprezentowany jest przez cztery galerie: Maybaum Gallery w San Francisco, Guy Hepner w Nowym Jorku, Galerie Sandhofer w Salzburgu i Galerię Milano w Warszawie. Reprodukcje jego obrazów znalazły się m.in. na plakatach teatralnych i filmowych, okładkach płyt i około 40 książek.