2022-04-10Justyna_i_Mateusz_CwalińscyCzerń-wydarzenia.jpg

Justyna i Mateusz Cwalińscy"Czerń" - koncert pamięci Ewy Demarczyk

  • Super User

10-04-2022 | 18:00

Recital „Czerń”, to koncert upamiętniający wybitną polską artystkę - Ewę Demarczyk. Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru "Czarnego Anioła" w interpretacji wokalnej Justyny Cwalińskiej przy akompaniamencie Mateusza Cwalińskiego, przeplatane fragmentami wypowiedzi przybliżającymi postać artystki.

O wykonawcach:
Zapraszamy na niezwykle nastrojowy i kameralny koncert Justyny i Mateusza Cwalińskich poświęcony pamięci Ewy Demarczyk.
Justyna i Mateusz Cwalińscy uczyli się w Ostrołęckim Centrum Kultury pod okiem Tadeusza Kowalewskiego - muzyka ze znanego z „Krainy Łagodności” zespołu Monastyr, wykonawcy utworu „Rzeki Snu”.
Justyna w 2010 otrzymała główną nagrodę w ostrołęckim konkursie wokalnym „Talent”, gdzie przewodniczącymi jury byli Mieczysław Szcześniak i Katarzyna Winiarska. Ukończyła anglistykę na UWM, obecnie jest lektorką języka angielskiego i śpiewa w olsztyńskim zespole wokalnym ProForma pod kierownictwem Marcina Wawruka.
Mateusz jest absolwentem ostrołęckiej PSM i edukacji muzycznej na UWM. W 2018 otrzymał wyróżnienie specjalne olsztyńskiego Stowarzyszenia „Pro Kultura i Sztuka”, a w 2021 Nagrodę Prezydenta Olsztyna za pracę animacyjną i twórczą w dziedzinie muzyki. Prowadzi zajęcia muzyczne w Multicentrum, gra w kwartecie jazzowym MC Kwadrat, wykonuje autorskie kompozycje z kwartetem Żywioły i akompaniuje podczas przedstawień olsztyńskiego Teatru Stefana Jaracza.
Zapraszamy 10 kwietnia o godz.18.00, bilety 40zł dostępne w Galerii.