2022-02-11-grzech-piotrowski-wydarzenia.jpg

Grzech Piotrowski „ONE WORLD”

  • Super User

SOBOTA, 12 LUTEGO 2022 O 19:00

Grzech Piotrowski „ONE WORLD”
„Solowa podróż ̇po świecie w poszukiwaniu źródeł muzyki.”
GRZECH PIOTROWSKI – saksofon, loopery, przeszkadzajki.
Koncerty „ONE WORLD” pokazuje pełnię możliwości brzmienia saksofonu. Dzięki loopingowi Grzech maluje niezwykłe muzyczne obrazy pobudzające wyobraźnię słuchacza. Technologia efektów w połączeniu z brzmieniami przeszkadzajek tj. dzwonki, grzechotki, misy tybetańskie, a nawet wokal artysty wprowadzają słuchacza w świat dźwięku, zapraszając to niezapomnianej podróży.
Koncert "One World" jest częścią planu, budowania World Orchestry; to muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Muzyka opisywana jest przez krytyków
i słuchaczy jako język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności. Jest to podróż do korzeni muzyki, do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.

__________________________________
GRZECH PIOTROWSKI to eksplorator. Przemierza świat w poszukiwaniu, artystów, muzyki, korzeni improwizacji, słońca, zdrowego jedzenia, przygody i esencji bycia. Jego projekty muzyczne wymykają się całkowicie z ram, standardów i wszelkich stereotypów.
To kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji.
Twórca zespołów Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up, Alechemik Big Band
W 2009 roku założył projekt swoich marzeń – World Orchestra, choć prace nad jej powstaniem sięgają aż 1998 roku. Skupia wybitnych solistów ze świata jazzu, klasyki, etno, folk, otwartej improwizacji. W jej skład wchodzą artyści z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.
GRZECH PIOTROWSKI, nominowany był trzykrotnie do Fryderyków, w roku 2012 i w 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio). Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festival
w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”i “Jazz Juniors”. W swojej karierze założył zespoły: World Orchestra (działa od 2010 r.), Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.
Artyści, z którymi współpracuje to m.in.: Theodosii Spassov, Ruth Wilhelmine Meyer, Bulgarian Voices Angelite, Karen Edwards, Arild Andersen, Jon Christensen, Eivind Aarset, Terje Isungset, Marcin Wasilewski, Sainkho Namtchylak, Liz Rosa, Sadia Youssouf, Espen Leite, Lars Andres Haug, Akku5, Vladiswar Nadishana, Azat Bikchurin, Michał Barański, Robert Luty, Sebastian Wypych, Bram Stadhouders, Rahul Pophali, Siergiej Starostin, Taisia Krasnopevtseva, Roby Lakatos, Atom String Quartet, Sebastian Karpiel Bułecka, Wu Wei, Sinikka Langeland, Marcel Comendant, Jeno Lisztes, Rafał Sarnecki, Wiesław Pieregorólka, Big Collective Band i wielu innych.
Zapraszamy 12 lutego o godz.19.00
bilety 50zł dostępne w Galerii - ilość miejsc ograniczona