2021-12-04-paulski-wydarzenia.jpg

Koncert: Jakub Paulski Trio "Preludium"

  • Super User

19-02 godz. 19.00

Zapraszamy na koncert jazzowy Jakub Paulski Trio promujący premierę płyty
"Preludium". Zespół w składzie:
Jakub Paulski gitary, kompozycje ,
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Bartosz Szablowski – perkusja
Zapraszamy na wieczór pełen żywiołowej gry, różnorodnych utworów oraz solidnej porcji improwizacji.
Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.

Płyta „Preludium” to różnorodna opowieść. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakovicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, oraz Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/muzyk. Zespół wystąpił m.in. na: festiwalu Jazztrzębie, festiwalu Jazz w Ruinach, cyklu Jazzklub w NOSPR. Międzynarodowa premiera płyty „Preludium” odbyła się na festiwalu More & Jazz w Chorwacji. Zespół zdobył nagrodę Grand Prix prestiżowego konkursu Jazz Juniors 2019.
O grze lidera Piotr Iwicki wypowiedział się następująco „(…) a mnie najbardziej cieszy fakt, że młody artysta ma tak wiele do powiedzenia a każdą nutą intryguje nas niewypowiedzianym: chodźcie opowiem wam pewną historię.”
"Wszyscy trzej muzycy tria są znakomitymi improwizatorami, snując swoje równoległe opowieści tworzyli całość, która zachwycała nie tylko czysto muzycznymi jakościami, ale miała malarski, wielobarwny charakter. Można było tego słuchać na bardzo różnych poziomach, a działało na każdym z nich." Tomasz Rozwadowski, Festiwal Jazz Jantar 2020
Bilety na koncert dostępne w Galerii,
ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!