Jazz 3 dni

  • Super User

18.11.2021 | 19.00
Raczkowski/Słowiński DUO

19.11.2021 | 19.00
Patryk Lewi Trio

 

Patryk Lewi Trio - projekt instrumentalny wykonujący głównie kompozycje lidera. Inspiracją artystyczną dla zespołu jest szeroko pojęta muzyka improwizowana z nurtu „modern mainstream”. Stylistyka prezentowanych utworów nawiązuje do nagrań współczesnych artystów jazzowych sceny nowojorskiej i zachodnioeuropejskiej, jak również do muzyki klasycznej i awangardy. Owocem pracy zespołu jest nagrana w lutym 2021 roku płyta LOGOSONUS.


SKŁAD ZESPOŁU:
Patryk Lewi - gitarzysta, kompozytor, aranżer. Absolwent instrumentalistyki w klasie gitary jazzowej prof. Akademii Muzycznej w Katowicach- Karola Ferfeckiego. Występował jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych. Brał udział m.in. w festiwalach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, Cieszyńskim Festiwalu Jazzowym, Portofranko Art Festiwal w Iwanofrankowsku na Ukrainie, Old Jazz Meeting w Iławie, czy też Big Band Jazz Festiwal w Nowym Tomyślu. Obecnie prowadzi własny projekt Patryk Lewi Quintet, oraz pracuje nad wspólną płytą z Wojtkiem Konikiewiczem.
Michał Borowski – saksofonista, aranżer, kompozytor. Ukończył Wydział Kompozycji, Aranżacji, Edukacji i Jazzu, Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca nagród Grand Prix Europejskich Integracji Muzycznych 2009 wspólnie z Roksaną Vikaluk oraz Festiwalu Aranżator 2010 z zespołem Joinmakers odbywających się w Żyrardowie. Jako muzyk studyjny współpracował z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Hiram Bullock, Joachim Mencel, Paul Anka, Janusz Stokłosa, Adam Sztaba, Robert Chojnacki, Renata Dąbkowska, Bogusław Mec, Alicja Majewska, Irek Dudek, Wanda Kwietniewska.
Bartosz Łazarski - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu "Bednarska" w Warszawie. Współtworzył zespół TRIOMAKU, występował z 3275Kg Orchestra. Obecnie gra w Patryk Lewi Quintet oraz Bunch of Chairs Orchestra. Fascynuje się jazzem oraz połączeniem muzyki etnicznej i improwizowanej.


RACZKOWSKI/SŁOWIŃSKI DUO

 Franciszek Raczkowski – pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in. „Time” Przemka Kleczkowskiego i „Hala” zespołu Królestwo Beskidu) oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio – Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość.Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017). •
Stanisław Słowiński •
Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny.
Od 15 roku życia nieustannie na scenie. Gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania,
Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Capo Verde, Mongolia.
Albumy nagrane dla prestiżowego labelu - Hevhetii spotkałī się z uznaniem publiczności i
krytyków muzycznych, a ich trasy promocyjne objęły przeszło 100 koncertów na terenie Europy, Ameryki Południowej, Azji.
Regularnie współpracuje z projektem Jazzpopolsku i jest jednym z najczęściej koncertujących w Azji przedstawicieli polskiej sceny - zapraszany na trasy koncertowe corocznie nieprzerwanie od 2016 roku.Laureat Grand Prix 39. Jazz Juniors 2015.
Laureat Nagrody Publiczności na I Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Wspiął się na szczyt listy Oriental Billboard Chart Shanghai dzięki zaproszeniu do gościnnego udziału w nagraniu singla wokalistki Shine Yang i producenta muzycznego Guo Liang.
Najnowszy album - Visions Violin Concerto live at ICE Kraków nagrany został z udziałem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta – Marka Mosia.
Trasa koncertowa promująca wydawnictwa objęła prawie 100 koncertów w krajach takich jak
Polska, Chiny, Mongolia, Niemcy, Szwajcaria i była największym tego typu wydarzeniem sezonu polskiej sceny jazzowej.
Album ukazał się nakładem oficyny wydawniczej założonej przez Słowińskiego - InfraArt Record Label w podwójnym formacie - CD oraz DVD Live.
Poza działalnością koncertową niezwykle aktywny również jako kompozytor, aranżer, producent muzyczny; dyskografia z jego udziałem to już kilkadziesiąt albumów. Jest też twórcą muzyki filmowej i teatralnej.