newsletter

Bądź na bieżąco dzięki biuletynowi Galerii! Wystarczy tylko Twój adres e-mail. Dowiedz się
o wszystkich nowościach, koncertach, wystawach i wernisażach, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Otrzymuj najświeższe informacje z Galerii Usługa.

Semiotic Quintet - koncert

semiotic2

16 luty o godz.19.00,

Serdecznie zapraszamy na koncert jazzowy - specjalnie dla Państwa Semiotic Quintet, pięciu wspaniałych, młodych jazzmanów.
16 luty o godz.19.00, bilety dostępne od 6 lutego w Galerii Usługa.

Kwintet powstał w 2018 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Pawła Mańki. Członkowie zespołu poznali się podczas wspólnego studiowania na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach; w różnych zespołach doceniani byli uprzednio m. in. na takich konkursach, jak: Jazz Juniors/Hitch On Music, Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Blue Note Jazz Competition, Jazz Nad Odrą. Inspirują się otaczającą rzeczywistością, w której, podobnie jak w improwizacji, komunikacja jest elementem niezwykle istotnym. Złożoną naturę tego procesu opisuje ogólna teoria znaków - semiotyka, do której nawiązuje nazwa zespołu. Repertuar zespołu stanowią w większości autorskie kompozycje. Wpływy muzyczne grupy obejmują m.in. współczesną nowojorską i europejską sceną jazzową oraz współczesną muzykę klasyczną.

Skład zespołu:

Paweł Mańka – gitara
Jarek Kaczmarczyk - saksofon
Franciszek Raczkowski - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Stefan Raczkowski – perkusja